Турнир: Контроли 2024 Стадион: Белек, Турция Зрители:
90′

КРАЙ НА ДВУБОЯ!

86′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов неколкократно пробва да се разпише директно от ъглов удар. При втория опит Антон Недялков докосна кълбото, като по този начин подлъга вратаря на Динамо, за да удвои аванса на "орлите".

76′

ГООЛ ЗА ДИНАМО (ТБИЛИСИ)! Имран Омар от фаул отправи удар, а вратарят Юмит Хабил се намеси колебливо и не успя да предотврати попадение във вратата си.

71′

Фрапантен пропуск на Тисера! Отново аржентинецът излезе на стрелкова позиция, преодоля бранител, но стреля право в стража на грузинския гранд.

70′

Шанс за Лудогорец! Бърнард Текпетей и Антон Недялков с къси подавания матираха отбраната на Тбилиси, след което топката достигна до Тисера, който не съумя да удвои аванса на "орлите"

63′

Липсват опасни положения пред двете врати. Двата тима предпочитат по-предпазлив подход.

53′

Спас Делев имаше добра възможност да се разпише от пряк свободен удар. Изпълнението му обаче се оказа неточно. Последва изстрел на Мануел Шоу, който също премина встрани от вратата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

Опорният полузащитник на Динамо Осей си изкара жълт картон заради симулация.

30′

Жълт картон за Якуб Пьотровски.

23′

Шампионът на Грузия постепенно започна да демонстрира повече самочувствие, тъй като осъществи редица опасни атаки към вратата на Слуга.

14′

Именно препънатият Тисера се нагърби с изпълнението и отбеляза от бялата точка!

13′

ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Нападателят на разградчани Матиас Тисера надбяга отбраната на грузинския гранд, навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от съперник. Реферът имаше отличен поглед над ситуацията и отсъди дузпа в полза на българския отбор.

9′

"Орлите" още в първоначалните минути на двубоя опитaха да установят траен натиск над своя съперник. Първият шанс бе за тима от Разград, когато Жоржиньо стреля с глава от непосредствена близост в наказателното поле, но топката премина над вратата.

1′

Aнте Шимунджа

Отборът на Лудогорец ще изиграе своята четвърта проверка от зимния си лагер в Турция. Опонент на "орлите" ще бъде грузинският Динамо (Тбилиси). Двата тима редовно си спретват контроли през този период на пауза от шампионатен футбол. Последният им сблъсък бе факт на 1 февруари, 2022 година, когато разградчани спечелиха с 1:0, а единственото попадение отбеляза Стефан Баджи.

Шимунджа събра Лудогорец край масата

На вечеря

Към този момент фокусът от зимната подготовка на Лудогорец леко се измести. "Зелените" проклинат своя късмет, след като с тежки контузии са Рик Джонатан и новото попълнение Диниш Алмейда. Те със сигурност пропускат остатъка от сезона, което може би ще наложи привличането по спешност на нови футболисти.

Продължава и сагата с бразилския плеймейкър Кули Оливейра, който продължава да настоява за свой трансфер в гръцкия Панатинайкос.

Динамо (Тбилиси) спечели последния сезон в грузинския шампионат, а наставник на тима е Георги Чибаришвили. Динамовци са рекордьори по титли и купи на страната.