Бейли заменя капитана Бендер.

70′

Жълт картон за Телин.

69′

ГОООООЛЛЛ ЗА ЛЕВЕРКУЗЕН! Хаверц отново бележи за гостите с удар извън наказателното поле и носи пълен обрат в мача - 3:2!

63′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛЕВЕРКУЗЕН! Телин изравнява след поредната атака на гостите по фланга, която завърши с точен удар на футболиста на "аспирините" на метри пред голлинията - 2:2!

61′

Жълт картон за Кор.

59′

Чудесно организирана атака на гостите завърши с опасно прострелно центриране пред голлинията, където Фоланд се размина на сантиметри с топката!

Снимка 379437

56′

Германците държат контрола върху събитията и в началото на второто полувреме, а опасен пробив на Брандт завърши с остро подаване, което бе избито от Недялков.

51′

Хаверц бе намерен в наказателното поле, но от малък ъгъл голмайсторът за Леверкузен до момента нямаше как да затрудни Ренан.

50′

Остро подаване на Натанаел към връхлитащия Марселиньо е пресечено и избито в тъч.

46′

Фоланд заменя Паулиньо.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

Снимка 379436

44′

Центриране към Антон Недялков завърши с удар с глава на защитника, който мина над вратата.

43′

Жълт картон за капитана Ларс Бендер.

38′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛЕВЕРКУЗЕН! Хаверц бележи с красиво попадение извън наказателното поле - 2:1!

32′

Опасен удар по диагонал на Хравец минава на сантиметри до вратата на Ренан!

30′

ГОООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон проби отляво в наказателното поле, пусна успореден пас към Марселиньо, който удвои - 2:0!

26′

Натискът на "аспирините" се засилва, а центриране към Паулиньо е пресечено и избито в корнер от Сисиньо.

Снимка 379438

22′

Паулиньо се озова на голова позиция! Бразилецът бе намерен отляво в наказателното поле, но футболист на Лудогорец в последния момент успя да бутне топката от крака на футболиста, секунда преди да шутира!

20′

Жълт картон за Марселиньо.

17′

Телин бе изпуснат пред вратарското поле, но след кратка суматоха топката е избита от крака на футболиста на Леверкузен.

15′

Натиск на "аспирините" след гола на разградчани. Дали пък това не е част от стратегията на Пауло Аутуори?

11′

Остро центриране на Брандт от десния фланг, Ренан излезе и улови топката.

8′

ГОООООЛЛЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру открива резултата след перфектно изпълнение на фаул - 1:0!

Снимка 379433

3′

Гостите от Леверкузен започват по-настъпателно срещата, настанявайки се веднага в половината на разградчани.

1′

90. Форстър 38. Белараби

Лудогорец приема в Разград немския гранд Байер (Леверкузен) в двубой от груповата фаза на Лига Европа тази вечер.

"Аспирините" са амбицирани да направят първата крачка към излизането от кризата, в която се намират в Бундеслигата още днес и ще заложат на оптималния си състав.

Пауло Аутуори: Почти всички наши футболисти са готови да се раздадат срещу Байер (Леверкузен)

Аутуори: Почти всички наши футболисти са готови да се раздадат срещу Леверкузен

"Откакто съм тук повтарям, че ние трябва да бъдем конкурентен отбор"

Целта пред Лудогорец е да прескочи груповата фаза и в Разград разчитат да стартират с 3 точки.

"Орлите" записаха победа в първия си мач в групи само веднъж - преди 5 години, когато удариха ПСВ (Айндховен) в Холандия. През миналия сезон шампионите отново стигнаха до групите на Лига Европа и бяха в компанията на тим от Германия - Хофенхайм.

Якуб Шверчок е контузен и не попадна в групата на Лудогорец, но той и без това не успява да се пребори с конкуренцията на Клаудиу Кешеру, който ще води атаката на "орлите".

Пауло Аутуори ще заложи на Вандерсон, Марселиньо и Джоди Лукоки зад румънския национал, а в средата на терена ще играят капитанът Светослав Дяков и Яцек Горалски.

Светослав Дяков: Добрите футболисти чакат мачове като този с Байер (Леверкузен)

Дяков: Добрите футболисти като нас чакат мачове като този с Байер

"Няма никакво значение кой ще вкара гол"

В лагера на Байер има няколко контузени футболисти, начело с Ларс Бендер, Арлес Арангис и Юлиан Баумгартлингер. От тримата само Бендер пътува с отбора за Разград и има минимален шанс да играе.

Леверкузен има едва 3 победи, 3 равенства и 4 загуби при визитите си на отбори от Балканите. Една от тях е от ЦСКА през 2005 година, когато за "аспирините" игра и Димитър Бербатов.

Мачът на "Лудогорец Арена" започва в 22:00 часа.