Лудогорец се сгромоляса при гостуването си на Апоел Беер Шева, а израелският тим си осигури комфортна преднина от 2:0 преди реванша на българска земя другата седмица. Днешният резултат пък отдалечи значително разградчани от плейофите на Шампионска лига. Домакините закономерно триумфираха, тъй като бяха по-организираният и опасен отбор през по-голямата част от мача, а превъзходството им се затвърди с по един гол във всяко полувреме.

Още в началните минути стана ясно, че Апоел ще търси убедителен успех на собствена земя, поради което играчите на домакините влизаха доста остро, на ръба на позволеното, в единоборствата. След 10-та минута израелците се настаниха трайно за няколко минути в половината на разградчани, разчитайки на преса пред наказателното поле на футболистите на Георги Дерменджиев.

Апоел Беер Шева - Лудогорец (2:0)

Началото на срещата е от 20,00 часа

След няколко опасния слизания към вратата на Брун, Апоел успя!

В 19-та минута домакините успяха да организират отлична атака с по едно докосване, която завърши с остро центриране отдясно на Меликсон към Нуакеме, който пред вратарското поле засече за 1:0! Точно нигерийският нападател бе най-голямата заплаха за отбраната на Лудогорец през целия мач, а същото може и да се каже с автора на асистенцията за попадението - Меликсон.

Въпреки попадението разградчани имаха страхотна възможност да изравнят в средата на полувремето. В 25-та минута Марселиньо стреля от фаул, вратарят на Апоел успя да избие топката, тя попадна в краката на Вандерсон, който вместо да стреля на метри от вратата, реши да финтира и загуби кълбото.

До края на полувремето домакините привидно се прибраха, разчитайки на опасните си контраатаки, докато Лудогорец отговори единствено с удар по диагонал на Кафу отдясно в наказателното поле.

След почивката Лудогорец пропусна чиста възможност!

В 47-та минута Клаудиу Кешеру изведе отлично отдясно в наказателното поле Вандерсон сам срещу вратаря, но вместо да скъса мрежата, нападателят не успя да уцели вратата!

Малко по-късно отново бразилецът си осигури добра позиция за стрела в наказателното поле, но ударът му по диагонал мина близо до страничната греда.

Снимка 305735

Източник: Hapoel Beer Sheva FC; facebook

Играчите на Апоел продължиха да разчитат на носещия им успех стил до момента, а при поредна контраатака Бадир бе оставен непокрит около точката на дузпата, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Коварно центрирана топка малко по-късно пък можеше директно да влети във вратата на Брун, но за радоста на българския отбор кълбото профуча опасно край страничната греда.

Израелците нанесоха решаващия удар десетина минути преди края!

Резервата Оана бе намерен в наказателното поле, и макар ситуацията да не вещаеше чак такава опасност, футболистът се обърна и успя да стреля, вкарвайки топката с помощта на рикошет за 2:0!

До края на срещата Лудогорец имаше една възможност в добавеното време, но изстрел на Марселиньо от фаул бе спасен безпроблемно.

И така - задачата на разградчани на реванша не е невъзможна, но крайно тежка...