Лудогорец II победи с 6:2 Шумен в първата си контрола от подготвителния период. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли", съобщиха от клуба.

Първото полувреме не предвещаваше такъв развой на срещата. То завърши 1:1, като за "орлите" бе точен Георги Вълчев. Попадението на Шумен бе отбелязано от дузпа.

Само за 7 минути след началото на втората част момчетата на Тодор Живондов вече водеха с 4:1. Головете отбелязаха Алекс Ганчев и Петър Георгиев - 2. За крайното 6:1 се разписаха Петър Караангелов и Георги Чукалов, а гостите изпълниха точно още един наказателен удар.

Лудогорец продължава с двуразовите тренировки

"Орлите" се готвят в Белек

В двубоя взеха участие каращите проби крайни защитници Кристиян Райчев от Локомотив (Горна Оряховица) и Давид Стоянов от Локомотив (Мездра). Райчев ще има още шансове да докаже, че има качества да играе на "Гнездо на орли", докато за Стоянов вече е ясно, че това няма да случи.

Нормално е в първи мач не всичко да е на ниво и да се допускат грешки. Аз обаче очаквам много повече от играчите. На този етап няма резерви, а титуляри в официалните мачове ще са тези, които докажат, че го заслужават, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

Срещу Шумен Лудогорец II игра в състав: Владирим Русанов, Кристиян Райчев, Георги Вълчев, Мартин Русков, Давид Стоянов, Владислав Минков, Станислав Вълчев, Цветослав Петров, Хюсеин Хюсеинов, Илкер Будинов, Георги Чукалов (Пламен Пепеляшев, Алекс Ганчев, Тихомир Димитров, Валентин Цветанов, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов).