Вторият отбор на Лудогорец завърши наравно 1:1 със Спортист (Своге) в последния мач от 14-ия кръг от Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли" в Разград. Томи Костадинов откри за гостите в 12-ата минута, а  Димитър Митков изравни в 36-ата минута за Лудогорец II.

Домакините започнаха по-настойчиво в срещата, но още в 11-ата минута Спортист получи дузпа. Зад топката застана Томи Костадинов, който беше безпогрешен и откри резултата - 0:1.

Натискът на Лудогорец продължи. Дубълът на "орлите" все пак се добра до изравнително попадение, когато в 36-ата минута голмайсторът на Втора лига Димитър Митков вкара 13-ото си попадение в 10-ия си мач през този сезон.

Само две минути по-късно нападателят можеше да направи обрата пълен, но пропусна да отбележи от бялата точка.

През второто полувреме двата тима не успяха да си вкарат повече голове.

С това равенство Лудогорец II остава на 5-ото място и пропусна да изпревари Хебър. "Орлите" имат актив от 23 точки и са на 6 точки от първия Пирин.

Спортист (Своге) прекъсна победната си серия от 4 мача. Със спечелената точка тимът се изкачи на 7-о място със 17 точки. Спортист е на 9 точки от третото място, което дава право на бараж.