Локомотив (София) победи Созопол с 4:1 в мач от 33-ия кръг на Втора лига. По два гола за успеха на "червено-черните" вкараха Григор Долапчиев и Светослав Диков. За гостите резултата откри Ариф Ферадов.

Двубоят се превърна в празник за феновете на столичния клуб, който бе награден за завръщането си в елита на България след 6-годишно прекъсване.

Сериозна бройка запалянковци на "железничарите" дойдоха на стадиона, за да празнуват промоцията на любимия си тим. Популярният певец Богдан Томов загря публиката преди срещата.

Привържениците подариха генералска сабя на собственика Иван Василев, който пое издръжката на клуба преди шест години, когато четирикратните шампиони обявиха фалит. С купи бяха наградени отбори от школата на "червено-черните", които също бяха аплодирани от ентусиазирани фенове.

Снимка 531013

Агитката на домакините се забавляваше, пееше, палеше димки и факли през целия двубой.

В 28-ата минута гостите поведоха с гол на Ариф Ферадов. Само няколко минути по-късно обаче равенството беше възстановено. Долапчиев бе фаулиран в наказателното поле и реферът Мустафа Шефкет посочи бялата точка. Зад топката застана Долапчиев, който реализира първото си попадение за клуба в 34-та минута.

Снимка 531015

До края на първата част вратарят на Созопол спаси удар на Долапчиев, Мики Орачев и Красимир Милошев.

В 68-ата минута Локо излезе напред с гол на Светослав Диков. Минута по-късно Долапчиев вкара своя втори гол в мача.

Крайното 4:1 оформи Диков в 82-ата минута.