Столичният Септември победи Локомотив Сф в контола с 5:2. Контролата между третодивизионния Септември и четвърторазредния Локомотив бе играна не неутралния терен на комеплекса „Царско село", съобщава "Гонг".

Това е втора загуба за сезона за Локо (Сф) от Септември (Сф). Тогава отборът на "железничарите" загуби с 1:2 за Купата на България.

Септемврийци напипаха слабостите в отбраната на „червено-черните" и Христо Спасов на бърза ръка наниза хеттрик с попадения в 6-ата, 12-ата и 31-ата минута. Между тях с глава вкара Калоян Ангелов за Локомотив, точен в 21-ата минута, а Михаил Кисьов в 37-ата оформи резултата на 4:1 до почивката.

Именно през това полувреме се видя къде основно куца играта на локомотивци. И докато в атака те създадоха някои добри положения, включително и уцелиха и греда, то защитата бе доста лесно преодолима от неколцината по-опитни и класни играчи на Септември.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени. Тогава се видя, че резервите на Локомотив стоят дори малко по-добре на терена от тези на Септември, но това стигна само за размяна на по още един гол. В 49-ата минута Николай Иванов вкара за Септември, а в 88-ата Росен Йорданов направи загубата на Локомотив малко по-почетна - 2:5.

В състава на Локомотив видяхме и някои нови имена в сравнение с есенния полусезон като Георг Василев и Николай Велков, контузил се през първото полувреме.