Локомотив (София) победи с 1:0 съименниците си от Пловдив в контрола, играна в Банско.

"Червено-черните" стояха по-добре на терена през първото полувреме и логично стигнаха до попадение.

В 35-ата минута Цветан Генков намери Кристиян Добрев, който с плътен диагонален удар изпрати топката зад гърба на вратаря Стоян Колев.

През второто полувреме пловдивчани се опитаха да изравнят, но отбраната на Локомотив се изяви на висота.

За "черно-белите" от "Лаута" през второто полувреме игра Ододжи. Нигерийският халф с български паспорт премина от Вихрен в тима на Аян Садъков.

След края на двубоя Николай Гигов и Александър Тасев бързаха да си тръгнат и не отделиха внимание на чакащите ги журналисти.

"Доволен съм, но можем още повече. Селекцията ни все още не е приключила. Очаквам едно-две нови попълнения", заяви наставникът на Локо (Сф) Стефан Грозданов.

ЛОКО (СФ) - ЛОКО (ПД) 1:0

1:0 Добрев (35)

ЛОКО (Сф): Голубович, Пасков, Савич, Дончев, Орачев, Караджинов, Коилов, Добрев, Антунович, Генков, Дафчев (Манолков, Петков, Радуканов, Павлов, Донев, Марков, Цветков, Атанасов, Руменов, Величков)
ЛОКО (Пд): Колев, Самокишев, В. Христев, Орловски, Еламе, Кр.Димитров, Анев, Златински, Халими, Езе, Златковски.