Черно море победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) в мач от 17- ия кръг на „А" група. Головете за "моряците" отбелязаха Матиа Курьор(7) и  Мехди Бурабия(39, 90д.) . Почетното попадение за "смърфовете" бе дело на Зоран Балдовалиев(57).

Матиа Курьор откри резултата още в 7- ата минута. Нападателят засече центиране отдясно на Даниел Георгиев и с хубав удар не остави шансове на Харуби.

Локомотив наложи натиск, но гостите контраатакуваха много опасно и в 39- ата минута стигнаха до втори гол. Точен за „моряците" бе Бурабия, който се възползва от подаване на Стефан Станчев .

До края на първата част „смърфовете" пробваха далечни удари, с които не затрудниха Китанов.