Септември затвърди лидерската си позиция в група "Б" на втората осмица, след като столичани спечелиха визитата си на Локомотив (Пловдив) в мач от поредния кръг на Първа лига.

Футболистите на Николай Митов победиха с минимален резултат 2:0 след попадения на Ишмаел Байду и Димитър Костадинов.

Началото започна с натиск на домакините, които в интерес на истината държаха инициативата през по-голямата част от срещата, но пропуснаха няколко положения за гол.

Още при първата си по-опасна атака столичани нанесоха своя удар!

Локомотив (Пловдив) - Септември 0:2, домакините пропуснаха дузпа!

"Битката ще бъде доста интересна"

Ишмаел Байду комбинира на двойно подаване със свой съотборник, за да прати топката в мрежата на Илко Пиргов с хубав удар от наказателното поле - 1:0 за Септември.

"Смърфовете" имаха страхотен шанс да изравнят малко след попадението, но Аралица не се възползва от отличен пас на Буна пред вратарското поле и стреля в аут.

В края на полувремето домакините извършиха принудителна смяна, тъй като Илко Пиргов се контузи при съприкосновение с голмайстора в мача Байду.

Христо Крушарски в атака: Скоро и гинеколози ще започнат да коментират Локомотив

"Бруно Акрапович си върши работата перфектно", отсече босът на "смърфовете"

Втората част започна силно за пловдивчани, които натикаха своя съперник в собствената му половина, а Веселин Марчев бе близо до изравняване!

Нападателят на Локомотив остана сам срещу Янко Георгиев, преодоля го, но топката бе изчистена пред голлинията от Елтон.

В 73-ата минута домакините получиха дузпа, която може да се каже, че бе леко пресилена. Зад топката застана Марчев, който обаче не успя да преодолее Янко Георгиев.

Бруно Акрапович: Жал ми е, играхме хубав футбол

"Направихме много добро второ полувреме", заяви треньорът на Локомотив (Пловдив)

До края на мача столичани успяха да поизнесат играта по-далеч от наказателното си поле и не допусна опасност пред вратата си.

Вместо това в добавеното време Димитър Костадинов вкара за 2:0, след като при контраатака столичани хванаха домакините неподготвени, тъй като целият отбор, включително и вратарят Милина бяха излезли да търсят изравнително попадение!