Левски записа поредния си резил под ръководството на Николай Митов, след като столичани успяха да стигнат само до 0:0 при гостуването си на разкъсвания от драми и безпаричие отбор на Локомотив (Пловдив). Нещо повече - "сините" бяха на терена с човек повече близо половин час преди края на мача заради червен картон на юношата Ивайло Марков.

Въпреки че левскарите започнаха с двама чисти нападатели в лицето на Буш и Мапуку, те отново бяха крайно безиидеени в атакуващ план. В първия четвърт час домакините бяха по-активни на терена, влязоха по-здраво в единоборствата, а Веселин Марчев бе изведен добре в 7-та минута на удобна позиция в наказателното поле, но Божидар Митрев успя да излезе навреме, за да скъси ъгъла. При съприкосновението двамата пък се сблъскаха лошо.

Локомотив (Пловдив) - Левски, "смърфовете" са с 10 души заради червен картон!

Срещата започва в 21,00 часа

Постепенно играта се поизравни. Левскарите обаче изпитваха трудност в изнасянето на топката, а футболистите на Николай Митов грешаха често в подаванията. Отделно от това бяха и доста статични, с изключение на новите попълнения Жорди Гомес, Нелуц Рошу, Васко Панайотов и Серджиу Буш, които се опитваха да измислят нещо по-нестандартно в преден план.

Точно Панайотов опита да затрудни Илко Пиргов с удар от дистанция, но вратарят спаси изстрела му. Най-чистото положение пред вратата на Локомотив въобще в мача дойде в средата на полувремето.

Жорди Гомес бе намерен след центриране в наказателното поле, но ударът на испанеца с глава на 7-8 метра от вратата намери ръцете на Пиргов!

Малко преди края на първото полувреме Серджиу Буш бе изведен от Гомес отляво в наказателното поле, но Пламен Николов успя да го затвори, поради което ударът на румънеца от малък ъгъл не представляваше проблем за вратаря на "смърфовете".

През второто полувреме продължи да бъде доста разпокъсана, а макар че привидно Левски тръгна по-настъпателно в предни позиции, домакините стояха далеч по-подредено и организирано на терена.

В 65-та минута пловдивчани останаха с човек по-малко. Заради нарушение срещу Мапуку, втори жълт картон получи Ивайло Марков, и така домакините трябваше да доиграят срещата с 10 души.

Левски се опита да установи траен контрол върху топката и финален натиск, а в игра се появиха офанзивните Бабатунде Адениджи и Антонио Вутов. И те обаче не успяха да направят така, че "сините" да стигнат до успех в дебютния си мач за новия сезон в Първа лига, макар че Вутов веднъж се опита да затрудни с удар от движение Пиргов.

За капак столичани можеха да инкасират и загуба в добавеното време на мача!

Дино Мартинович пребори Димитър Пиргов на десния фланг и навлезе в наказателното поле, но ударът на словенеца по диагонал мина на сантиметри от страничната греда!

Снимка 305159

В крайна сметка - пореден трагичен мач за Левски под ръководството на Николай Митов и фалстарт в шампионата! Нещо повече - отборът е отбелязал едва един гол в последните си три мача, но както обича да казва треньорът "продължаваме напред, това е пътят"...