Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,234

Мартин Камбуров с два гола. Локомотив не можа да разгърне потенциала си.

Диниш стреля с глава след корнер, но топката беше избита отново в ъглов удар.

Иван Минчев отстъпи мястото си на Октавио.

79′

Мартин Камбуров няма да вкара хеттрик. Йосипович влиза на неговото място.

75′

ГООООЛ! Мартин Камбуров  №235. Александър Цветков проби отляво на атаката и подаде на измъкналия се сам срещу Пиргов - Камбуров. Голмайсторът не можеше да сгреши от два метра.

71′

Камбуров стреля в главата на Пиргов, след като се озова сам срещу вратаря.

69′

Ганев боксира трудна топка в корнер след дълбоко центране отляво на атаката.

68′

Аралица не можа да засече хубав пас на Малембана,

65′

Лош пас на Цветанов след бърза атака отдясно на домакините.

62′

Удар с глава на Фал в аут.

61′

Малембана влиза на мястото на Умарбаев. Мозамбиканецът заема място в защитата, а Диниш отива в средата.

61′

Михаил Клапан смени Петър Витанов.

59′

Фал беше съборен в наказаталното поле, но Йорданов не свири втора дузпа за Берое. Чиликов от щаба на гостите получи червен картон.

57′

ГООООЛ! Мартин Камбуров с гол №234. Той стреля високо в десния ъгъл на Пиргов.

56′

Масоеро и Томашевич направиха сандвич на Алиун Фал. Дузпа за Берое.

51′

Аралица стреля с плонж с глава след центриране на Цветанов. Ганев улови топката.

48′

Аралица отигра "дървено" добра ситуация в наказатленото поле.

46′

Анте Аралица смени активния Доминик Малонга.

46′

Момчил Цветанов влезе на мястото на Николаев.

45′

Започна обещаващото второ полувреме. В Пловдив Локомотив има 31 победи, равенствата са 8, победите на Берое - 7.

45+1′

Без голове. Леко предимство на домакините, но заралии се бранят добре.

44′

Слабо изпълнение на Камбуров от фаул. Топката едва стигна до стената.

42′

Много хубава атака на Томашевоч отляво. Домакините не можаха да нанесат удар.

38′

Алмейда и Малонга играха последователно с глава, но топката излезе в аут до лявата греда на вратата на Ганев.

37′

Ганев пресече центриране на Томашевич. Топката на достигна до Малонга.

35′

Малонга изби в корнер след центриране на Макута.

30′

Илко Пиргов спаси хубав удар от дистанция на Макута.

22′

Малонга надскочи всички в наказателното поле, но ударът му беше слаб и Ганев хвана лесно топката.

14′

Фаул на Иван Минчев след хубава атака на Берое отляво.

13′

Масоейро стреля в аут  глава след хубаво центриране отдясно.

12′

Карлос Охене с първи картон в мача за груб фаул.

8′

Малонга беше изведен от Илиев, но стреля право в ръцете на Ганев.

7′

Виртуално класиране.2. Левски 53 точки, 3. ЦСКА 52 точки, 4. Славия 52 точки, 5. Локомотив (Пд) 51 точки

6′

Димитър Илиев влезе в наказателното поле отдясно, но прехвърли топката над всички.

4′

Лош удар в аут на Малонга след корнер. Ситуацията беше опасна.

1′

5. Дейвид Малембана

Локомотив (Пд) ще покаже в днешния двубой с Берое, дали има претенции за призово класиране, или спечелената Купа на България ще се окаже край на сезона за "смърфовете".

При победа пловдивчани ще настигнат намиращия се на второ място с Левски с 53 точки. Ако ЦСКА измъкне равенство довечера от деветкратния шампион Лудогорец, то и трите тима ще имат еднакъв точков актив, а Славия ще е само на един пункт зад тях.

Берое съ сигурност ще завършин на шесто място и оставащите три срещи и ще служат само за обиграване за следващия сезон. Отборът също записа две поражения в първите си два мача от втората фаза и все още може да финишира таз ифаза без спечелена точка. Старозагорци имат сериозни кадрови проблеми преди днешния мач, защото не могат да разчитат на контузените Стив Фуртадо и Душан Перниш, както и на Ахмед Тоуба, чийто наем приключи и той се завърна в Брюж.

Бруно Акрапович има някои проблеми с окомплектоването на състава, като контузен е Масоеро, а наказани са Карагерен и Луков. Така специалистът се очаква да заложи на Пиргов вратата и триото Акиниеми, Алмейда и Петрович в защита. В ролята на халф-бекове ще действат Цветанов и Николаев, а в средата ще се разчита на Умарбаев, Витанов и Салинас. Дуото в атака пък ще е съставено от Малонга и Илиев.

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов, с помощници Мартин Венев и Дениз Соколов. Делегат на БФС е Райчо Райчев, а работата на реферите ще съблюдава Ичко Лозев.

На 22 септември Локомотив спечели в Пловдив с 3:0, но в предпоследния ден на февруари Берое взе реванш с 2:0. Така поредната битка за Тракия обеща разкрепостен и атрактивен футбол.