Локомотив (Пловдив) загуби домакинския си мач срещу Берое с 0:2 и показа, че сезонът за отбора е свършил със спечелването на Купата на България. Мартин Камбуров вкара голове №234 и №235 и вече е на 18 попадения от рекорда на легендата Петър Жеков. "Смърфовете" имаха игрово предимство, но рухнаха след дузпата, направена срещу Алион Фал. Камбуров я реализира в 57-ата минута и вкара още едно попадение в 75-ата минута.

Така Локомотив (Пловдив) на практика отпадна от битката за медалите. Берое все още може да мечтае за петото място, но трябва да победи последователно Славия и ЦСКА.

На живо, Локомотив (Пловдив) - Берое

Локомотив (Пловдив) - Берое 0:2, голове на Мартин Камбуров

От този мач ще станат ясни амбициите на "смърфовете" в първенстовото

Домакините започнаха по-устремно и Доминик Малонга отправи няколко опасни удари към вратата на стабилния Генадий Ганев. След около 10 минути игра гостите изравниха играта и също погледнаха към вратата на Илко Пиргов.

Все пак през по-голямата част на първото полувреме "смърфовете" повече търсеха гола, но вездесъщият Малонга така и не можа да насочи топката както трябва. Берое нанесе само един точен удар към Пиргов.

Снимка 486761

На почивката Акрапович смени най-добрия Малонга и на негово място пусна Анте Аралица. Точно той имаше две-три не лоши възможности, но така и не можа да намери вярното докосване.

И когато изглеждаше, че гол ще падне във вратата на гостите Алион Фал беше повелен в наказателното поле на "смърфовете". Мартин Камбуров беше безпощаден срещу бившия си отбор в 57-ата минута за 0:1. Голмайсторът беше освиркван от феновете, които преди го боготворяха.

Снимка 486760

Локомотив опита да изравни, но отново Камбуров се разписа. Преди това Николай Йорданов не даде втора дузпа за нарушение срешу Фал. Тази ситуация изглеждаше по дузпа, отколкото свирената.

Камбуров вкара за 0:2 в 75-ата минута. Александър Цветков се разходи отляво на атаката и подаде на тепсия на най-добрия стрелец в България.

Димитър Димитров смени след това головата си машина и го лиши от хетрик. В последните минути имаше някакъв шанс за почетен гол, но той така и не падна.