Локомотив (Пловдив) стартира с победа контролите си от лагера в Турция. "Смърфовете" надделяха с 1:0 над Кайсар на Стойчо Младенов. Единственият гол в мача вкара Салинас в 48-ата минута.

Срещата започна в 9:30 часа българско време по настояване на казахстанския тим.

"Черно-белите" бяха по-добрият отбор през целия мач и можеше да постигнат по-изразителна победа. Нападателят Алекс Колев не бе сред титулярите за Кайсар.

В 17-ата минута удар с глава на Аралица след центриране на Умарбаев мина покрай вратата. Малко след това вратарят на Кайсар спаси удар на Мислимович.

До края на полувремето удари на Цветанов, Карагарен и Умарбаев бяха отразени от Григоренко.

В 48-ата минута Локомотив поведе. Каращият проби Салинас се разписа с удар от около 15 метра.

До края на мача футболистите на Бруно Акрапович имаха още няколко добри шанса, но ги пропиляха.