Локомотив (Пловдив) спечели срещу македонския Беласица (Струмица). "Смърфовете" на Бруно Акрапович победиха с 4:1, като едва ли са имали по-лесен спаринг от много време насам.

И 4-те гола за пловдивчани дойдоха след грешки, които рядко могат да се видят и по училищните дворове. Е, днес ги видяхме на професионално ниво... Точно 4 пъти!

Стивън Езе откри за 1:0, след като вратарят по левашки начин изтърва топката при центриране от корнер, а нигериецът от близка дистанция нямаше проблем да вкара.

Минути по-късно Димитър Илиев се възползва и с пета вкара за 2:0, след като отново вратарят изнесе така топката от собственото си поле, че тя отиде в играч на Локомотив, който върна към капитана.

Третият и четвъртият гол дойдоха също като втория, реализирани от Анте Аралица - от никакви ситуации македонците грешаха пред наказателното поле, а в заключителните секунди все пак стигнаха до попадение чрез Вуйчич.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): 1. Пиргов, 5. Георгиев, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 34. Банович, 13. Бахтич, 7. Цветанов, 91. Буна, 14. Илиев, 77. Аралица

Беласица (Струмица): 1. Георгиев, 2. Солев, 3. Милошев, 4. Божинов, 5. Янков, 6. Джонов, 7. Истатов, 8. Джайсън, 9. Марчевски, 10. Балдовалиев, 11. Стоянов

Лазар Моллов е новият изпълнителен директор на Локомотив (Пловдив)