Турнир: Купа на България Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители:

Локомотив (Пловдив) победи Беласица с 2:1 за Купата на България

Локо (Пд) потрепери срещу Беласица, но продължава защитата на Купата

"Смърфовете" с обрат и победа с 2:1

90+1′

Арамазов заменя Салинас.

87′

ГООЛ ЗА ЛОКО! КАРАГАРЕН! Илиев центрира в наказателното поле на втора греда. Там Карагарен овладя топката и стс силен удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

84′

Спасяване на Димитров! Карагарен бе изведен отляво и стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси.

80′

Жълт картон за Руан.

79′

Ангелов заменя Стоев.

79′

Марчев заменя Попов.

78′

Карагарен се озова на стрелкова позиция след пас на Илиев и от воле опита удар, но Димитров с блестяща намеса спаси.

76′

Аспарух Смилков влиза на мястото на Карачоров.

75′

Жълт картон за Захари Димитров.

73′

ГОООЛ ЗА ЛОКО! Митко Илиев бележи от дузпа. Нападателят проби отдясно, мушна топката между краката на Димитров и бе фаулиран. Самият той застана зад топката и с безупречно изпълнение вкара за 1:1.

70′

Спасяване на Димитров! Малембана стреля силно от пряк свободен удар от около 30 метра. Стражът на гостите обаче отрази удара на защитника от Мозамбик.

67′

Салинас отмъкна топката от играч на Бела и отправи удар от границата на наказателното поле. Топката излезе в аут.

66′

Безкрайно неточен удар от пряк свободен удар на Минчев.

62′

Цветанов влиза на мястото на Гомис.

61′

Смилков заменя Димитров.

58′

Жълт картон за Салинас.

57′

Илич опита удар от далечна дистанция, който е блокиран.

51′

ГОООЛ ЗА БЕЛАСИЦА!!! Димитър Стоев бележи! Гостите организираха отлична атака отдясно. Кирилов проби в наказателното поле и намери Стоев, който с удар в близкия ъгъл вкара за 0:1.

49′

Жълт картон за Николай Николаев.

48′

Слаб удар на Карагарен излезе в аут.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

44′

Локо получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Салинас отправи удар, който срещна стената. След това последва добавка на бразилеца, но над вратата.

37′

Пропуск на Илиев! Нападателят на домакините влезе здраво в единоборство в наказателното поле, спечели топката и с глава прехвърли вратаря. Атанас Димитров обаче успя да избие влизащата във вратата топка.

35′

Жълт картон за Живко Димитров.

34′

Карагарен проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Минчев отправи удар, който бе блокиран.

31′

Жълт картон за Карачоров.

26′

Спасяване на Димитров! Защитата на Беласица не успя да се справи с центриране отляво. Топката стигна до Илич, който отправи силен удар, но вратарят на гостите изби.

24′

Илиев проби към центъра и намери Руан. Англичанинът опита удар, който бе блокиран от Карачоров.

15′

Салинас задържа топката на тъчлинията отдясно. Бразилецът намери Илич пред наказателното поле, а той отправи удар. Вратарят обаче се справи.

11′

Първа добра възможност за "смърфовее". Карагарен проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Минчев стреля с глава над вратата.

1′

20. Иван Михайлов 6. Симеон Бояджиев

Победителят в последните две издания на турнира за Купата на България Локомотив (Пловдив) продължава защитата на трофея днес от 17:30 часа.

Съперник на Локо е представител на Трета лига - Беласица (Петрич), в двубой от осминафиналите.

Пловдивчани стигнаха до тази фаза на надпреварата след успех над Загорец (Нова Загора) с 4:3 след продължения.

Пуснаха виртуални билети за Локомотив (Пловдив) - Беласица (Петрич)

Мачът е утре

Петричани не играха в 1/16-финалите, тъй като жребият отреди това. В предварителния кръг те обаче елиминираха втородивизионния Литекс. Локомотив не познава вкуса на загубата за Купата у дома от 4 години. За последно "смърфовете" загубиха вкъщи в турнира с 0:4 от Лудогорец през април 2017 година.

Треньорът на домакините Александър Тунчев няма да разчита на четирима от обичайните титуляри. Това са Умарбаев и Алмейда, които изтърпяват наказание, а вратарят Луков и бранителят Масоеро са контузени.

Феновете на Локомотив (Пд) към кмета: Вие сте срам за Пловдив

Вижте позицията на привържениците

В Петрич остават реалисти за предстоящия сблъсък.

Треньорът на Беласица Саша Симонович заяви, че приоритет пред тима му е спечелването на първото място в Югозападната Трета лига, но това не означава, че мачът с Локо ще бъде отписан. Сърбинът също има кадрови проблеми, като няма даразчита на трима титуляри от халфовата линия.