Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от словашкия Земплин (Михаловце) в контролна среща, играна в Турция. Голът за "смърфовете" вкара Йосип Томашевич в 17-ата минута. Преди това Неоцитидис бе открил резултата, а победното попадение бе дело на Станислав Данку.

В 8-ата минута гол на Земплин бе отменен заради засада. Две минути след това центриране в наказателното поле на пловдивчани доведе до попадение. Христос Неоцитидис бе най-съобразителен и се разписа от няколко метра.

В 17-ата минута Локомотив изравни. Момчил Цветанов проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където Йосип Томашевич изпревари защитниците в бяло и се вкара с глава.

В 42-ата минута Умарбаев изведе Аралица на добра позиция. Хърватинът обаче стреля покрай вратата.

В 50-ата минута Локомотив пропусна две възможности за гол. Първо удар на Димитър Илиев бе париран от стража на Земплин, а след това шут на Анте Аралица се отби в напречната греда.

В 69-ата минута словаците вкараха победен гол.  Станислав Данку с две залъгващи движения се справи първо с Томашевич, след това и с каращия проби Акиншола Акинйеми, след което матира и Луков.

Бруно Акрапович хареса четирима от каращите проби в Локомотив (Пловдив)