В пети пореден шампионатен мач Локомотив (Пловдив) запази вратата си суха - 4:0 с Царско село, 0:0 с Локо Пд, 0:0 с Левски, 3:0 с Дунав и 0:0 с Арда, пише "Тема спорт".

За последно Мартин Луков извади топката от мрежата си при загубата с 1:2 от Лудогорец в Разград, като Лукоки вкара победния гол в 31-ата минута. Така вече 509 минути стражът на "смърфовете" не е допускал попадение в първенството, което прави 8 часа и половина суха мрежа.

Локомотив изравни броя на вкараните голове - 45 със спечелените точки. "Черно-белите" имат най-силната атака в момента в елита. Средно "смърфовете" отбелязват по 2 попадения на мач.

Крушарски донесъл успех на Леванте срещу Реал (Мадрид), води испанците в Пловдив