Локомотив (Пловдив) се отчете с успех в поредната си контрола. Отборът победи юношите-старша възраст на клуба с 2:0 в двустранна игра на "Лаута".

За представителния отбор на "черно-белите" взеха участие само четирима футболисти, които имат договор с Локомотив (Александър Витанов, Кристиян Кацарев, Ясин Амрауи и Лоик Дюфо) и общо 11 играчи, които бяха на пробен период.

Спарингът се игра в две части по 40 минути, а главен съдия беше Атанас Узунов. Резултатът беше открит в седмата минута от Димитър Везалов. Бившият защитник на Славия, Левски и Ботев (Пловдив) засече с крак от един метър подаване на Анастасий Мордатенко.

В 40-ата минута латвиецът Мордатенко проби отляво в наказателното поле, където беше съборен. Сърбинът Младен Стойчев реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0.