Локомотив (Горна Оряховица) победи Спартак (Плевен) с 3:2 в контролна среща, играта на терен "Трифон Иванов" във Велико Търново.

Георги Иванов започна с петима юноши в стартовия състав на Локомотив, които се представиха добре през първото полувреме на проверката. Гостите поведоха след попадение на Андриан Димитров в 8-ата минута. Домакините изравниха в 15-ата минута след гол, отбелязан от Джунейт Яшар.

Двама нови в лагера на Локомотив (ГО)

Беше взето решение голям брой външни играчи повече да не бъдат привличани

Отново Джунейт Яшар изведе "черно-белите" напред в резултата за 2:1 след директно попадение от корнер в 20-ата минута. Плевенските футболисти изравниха за 2:2 след грешка в отбраната на Локо в 25-ата минута чрез Джаксон Да Силва.

През втората част на мача в игра се появиха всички записани в тимовия лист и на двата отбора. За домакините не взеха участие младите Иван Иванов и Стефан Иванов заради леки травми, а на вратаря Христов беше дадена почивка.

Спартак (Пл) имаше шанс да отбележи попадение, но ударът на Танев премина над напречната греда. Далечен пас на Славов към Цанков намери Стефанов, който бе спънат в наказателното поле и арбитърът Георги Давидов отсъди дузпа в 75-ата минута. Потърпевшият Александър Стефанов не сгреши и изведе домакините напред за 3:2.

Следващата контрола на ОФК Локомотив (ГО) е утре от 14:00 часа срещу ФК Локомотив 1929 (София). Мачът ще се изиграе на помощния терен до стадион "Локомотив" в квартал "Надежда".