Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп реагира спокойно след равенството срещу Арсенал (0:0) на "Анфийлд".

Мърсисайдци играха повече от час игра с човек повече, но така и не успяха да вземат преднина за реванша от полуфиналите за Купата на Лигата.

"Започнахме мача много добре и това ми хареса. Такава беше целта ни. Щеше да е по-хубаво да бяхме вкарали гол, а не съперникът да остане с човек по-малко. От този момент върху нас се стовари напрежението, че трябва на всяка цена да отбележим, а преди началото по обясними причини се наложи да правим промени в състава.

През второто полувреме предприехме някои ходове, след които заиграхме по-добре. Имахме и няколко чисти положения, но не беше достатъчно. В крайна сметка победителят се определя в два мача и сега сме на полувремето. Не си спомням някога на почивката на мач при 0:0 да съм си помислил "нямаме шанс". Ще дадем всичко от себе си в реванша", сподели Клоп.

Ливърпул притежаваше топката в 77,5% от игровото време и отправи общо 17 удара към вратата на Арсенал, но само един от тях беше точен - този на Къртис Джоунс в самия край на двубоя.

Ливърпул и Арсенал направиха 0:0 в първия мач от полуфинала за Купата на Англия