Отборът на Уест Бромич измъкна важна точка от Ливърпул в днешния мач от 35-ия кръг във Висшата лига. Срещата завърши при равен резултат 2:2.

"Мърсисайдци" започнаха вихрено срещата с гол още в 4-ата минута, когато Дани Ингс засече хубаво подаване от Вайналдум в наказателното поле и преодоля вратаря с плътен удар отблизо за 1:0. "Червените" продължиха да доминират и през останалата част от първото полувреме, като на няколко пъти имаха шанс да удвоят. Мо Салах бе спрян от защитата на УБА на няколко пъти и така и не успя да увеличи головата си сметка, поне през първите 45 минути.

През второто полувреме атаките намаляха, но за сметка на това, паднаха цели три гола. Първо, в 72-ата минута, Чембърлейн изведе Салах на чудесна стрелкова позиция, а египтянинът с невероятен прехвърлящ удар направи резултата 2:0. Седем минути по-късно обаче, домакините върнаха едно попадение чрез Джейк Ливърмор, който се възползва от зле изчистена топка за 1:2. В 88-ата минута, нещата на терена тотално се промениха, след като Хосе Рондон се разписа за 2:2 и успя да измъкне много важна точка за своя тим.

След този хикс, Ливърпул запазва третото място в Премиър лийг с актив от 71 точки, докато Уест Бромич е последен във временното класиране с едва 25, но в последните си три срещи успя да си спечели 5 важни точки.

Челси спечели гостуването си на Бърнли с 2:1