Отборът на Ливърпул понесе тежък удар по европейските си амбиции, в днешната си среща от 36-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци отстъпиха пред домакина си Суонзи с 1:3.

Това бе десетото поражение за "червените" през сезона в шампионата, като обаче може да се окаже с голяма тежест при разпрделението на позициите в класирането, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Към момента Ливърпул разполага с актив от 55 точки, отреждащи му 7-ото място в подреждането, при изиграни 35 срещи от състава.

Последният тим, който за момента попада в зона "Европа" от таблицата, е Уест Хем. "Чуковете" са с 59 пункта, при също 35 изиграни двубоя.

Между въпросните два отбора е и Манчестър Юнайтед, който по-късно днес играе с Лестър.

Разместванията тук са възможни, но Ливърпул почти сигурно няма да попадне в Топ 5 в края на сезона.

Иначе героят за "лебедите" днес се казваше Андре Аю.

Футболистът на "белите" буквално бе навсякъде по терена, като опитваше да отиграва всяка топка и да я препраща директно към колегите си в нападение.

Именно Аю откри резултата в 20-ата минута, матирайки защитата на съперника.

13 минути по-късно ситуацията за гостите вече изглеждаше трудна за преодоляване, като Джак Корк покачи на 2:0, пред смаяния поглед на Юрген Клоп.

До почивката промяна в резултата не бе регистрирана. След нея мърсисайдци все пак вдигнаха оборотите и след малко повече от час игра намалиха разликата със съперника си, с гол на Бентеке.

Две минути по-късно обаче Аю заби последния пирон в "червения" ковчег, гарантирайки победата на отбора си.

В края на мача Ливърпул остана с човек по-малко на терена, след като Смит бе изгонен.

С победата си Суонзи си гарантира оставане в елита на Англия за поне още един сезон.