Ливърпул победи Арсенал с 3:1 в последния мач от третия кръг на английската Висша лига и заедно Лестър и Евертън има пълен актив от 9 точки. Шампионите за пореден път демонстрираха класата си и надиграха по всички показатели излезналия да се защитава цял мач тим от Лондон.

Срещата започна с доминация на домакините, които установиха трайно надмощие. Върджил ван Дайк с глава и Садио Мане можеха да отбележат гол, но обратно на логиката това се случи във вратата на "мърсисайдци.

В 25-та минута "точпчиите" развиха мълниеносна контра. Тя щеше да завърши с лошо центриране, но Анди Робъртсън отигра нескопосано топката и подаде на намиращия се зад него Александър Лаказет. Французинът не намери добре кълбото, но без да иска прехвърли Алисън за 0:1.

Снимка 498218

След две минути и половина резултатът беше изравнен. Мохамед Салах проби остро отдясно и стреля. Бернд Лено изби топката, но тя попадна право в краката на Садио Мане пред голлинията. Сенегалецът с лекота реализира за 1:1.

В 34-ата минута обратът стана пълен. Тренд Александър-Арнолд подаде отдясно на Анди Робъртсън, който беше пред Лено. Шотландецът се реваншира за грешката си и прехвърли  германския вратар за 2:1

Снимка 498217

След почивката нищо не се промени. Ливърпул атакуваше тотално, а Арсенал се бранеше и дебнеше своя момент.

Той дойде в 59-ата минута, когато Александър Лаказет беше изведен зад зашитата. Французинът след дълъг размисъл реши да прехвърля Алисон и бразилският вратар хвана топката с лекота.

Снимка 498216

В 88-ата минута безпощадният натиск на Ливърпул доведе до трето попадение. Новото попълнение Диего Жота стреля точно от границата на наказателното поле след корнер и прецизният му удар по земя направи безпомощен Бернд Лено.

Малко преди това резервата Жота остана сам срещу Лено, но ударът му беше спасен.

Снимка 498215

Мачът донесе отлични новини за феновете на Ливърпул. Отборът подчертано играе най-качествен футбол в Англия и е фаворит за защита на титлата. "Мърсисайдци" са на второ място с 9 точки, колкото има лидерът Лестър и третият Евертън.

Арсенал е един от четирите отбора с по 6 точки и се намира на пета позиция. Тимът на Микел Артета може и да има голям напредък в последните месеци, но нямаше никакви аргументи срещу "машината" на Юрген Клоп.