Ливърпул победи Саутхемптън с 2:0 у дома в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Точни за "червените" бяха Садио Мане (31) и Тиаго Алкантара (90).

Така мърсисайдци събраха 57 точки и запазват шансове за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. "Светците" са 16-и с 37 точки.

В 10-ата минута удар на Мане мина над вратата. В 19-ата минута се стигна до ново положение пред Фрейзър Форстър. След продължително разиграване топката стигна до Мохамед Салах във вратарското поле, но ударът му отблизо бе блокиран от стража.

При последвалия корнер удар с глава на Натаниел Филипс мина опасно покрай гредата. В 25-ата минута Жота проби и стреля, но Форстър спаси.

Снимка 530049

Две минути след това удар с глава на Вайналдум след центриране от корнер срещна гредата.

В 30-ата минута гостите създадоха отлична възможност за гол. Тела проби отдясно и подаде по земя за Че Адамс. Нападателят се озова очи в очи с Алисон, но не успя да го преодолее.

В ответната атака обаче домакините поведоха в резултата. Салах центрира за Садио Мане, който изпревари прекия си пазач и с глава порази вратата за 1:0.

В 39-ата минута опасен удар на Редмънд премина покрай вратата.

Инициативата в началото на второто полувреме беше за Ливърпул. В 50-ата минута удар на Жота от малък ъгъл беше спасен от Форстър.

Снимка 530051

Последва затишие в играта и на двата отбора. В 70-ата минута удар от воле на Ибрахима Диало бе избит от Алисон.

В 77-ата минута стражът на Ливърпул за малко да сбърка фатално. Алисон подари топката на Че Адамс, но след това успя да реагира добре и блокира изстрела на нападателя.

"Червените" стигнаха до втори гол в 90-ата минута. Тогава Фирмино отне топката от защитник отляво и намери Тиаго. Халфът напредна и с удар от около 15 метра вкара за 2:0.