Ливърпул отново вкара победен гол в края на мача и спечели гостуването си на Уулвърхемптън с 2:1. Мачът предложи много емоции. "червените" поведоха с ранен гол, "вълците" изравниха след почивката, но Роберто Фирмино вкара победното попадение в 84-ата минута.

На живо: Уулвърхемптън - Ливърпул

Уулвърхемптън - Ливърпул 1:2, Фирмино изведе отново гостите напред

Ще загубят ли мач "червените"?

Мачът започна много динамично. Домакините опитаха атаки отляво, но получиха ранен гол след корнер. Джордан Хендерсън отбеляза попадението с глава. ВАР провери има ли игра с ръка на английския национал, но такава не беше забелязана. Трент Алекзандър Арнолд центрира ювелирно отдясно.

Голът отвори много играта и "вълците" успяха да стигнат до няколко мелета. Въпреки натиска им, те така и не отправиха точен удар във вратата. От другата страна Мохамед имаше две ситуации на скорост, но при тях защитниците успяха да се справят с египтянина.

Снимка 463109

В средата на полувремето Садио Мане получи контузия и се наложи да бъде сменен.

След почивката вихреното темпо продължи. В 51-ата минута блестяща контра на домакините доведе до изравняване на резултата. Раул Хименес стреля неспасяемо с глава след прекрасно центриране на скорост от Адама Траоре.

Снимка 463114

Последвахаа последователни доминации и на двата отбора. На няколко пъти, както Алисон, така и Руи Патрисио трябваше да правят страхотни спасявания.

В 84-ата минута Роберто Фирмино изведе отново гостите напред. Той получи пас от Хендерсън, напредна в наказателното поле и стреля безпощадно.

Така Ливърпул има вече 40 последователни мача без загуба във Висшата лига. "Червените" имат 67 точки от 23 мача. Авансът пред втория Манчестър Сити е 16 точки, като лидерите имат един мач по-малко.

Уулвърхемптън изпусна шанса да се изкачи на пето място. "Вълците" са седми с 34 точки, колкото имат Манчестър Юнайтед и Тотнъм.