Отборът на Ливърпул разгроми Уест Хем с 4:1 в днешния мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Точни са домакините бяха Емре Джан, Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане. За "чуковете" почетно попадение отбеляза Антонио.

Ливърпул разби Порто с 5:0 като гост

Ливърпул попиля Порто с 5:0 като гост! (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" направиха ревашна на "Анфийлд" протоколен

Головата сметка бе открита след половин час игра на "Анфийлд" от Емре Джан, който се извиси над всички след изпълнението на Салах от ъглов удар и с глава вкара топката в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме, след чудесно взаимодействие с Чембърлейн, Салах хладнокръвно отбеляза за 2:0.

Шест минути по-късно, резултатът вече беше 3:0, след като и Фирмино записа името сред голмайсторите в днешната среща.

В 59-ата минута Антонио отбеляза почетно попадение за "чуковете", след като направи невероятен пробив през защитата на домакините и преодоля Кариус, намалявайки резултата на 1:3.

Отговорът на Ливърпул не закъсня и в 77-ата минута Садио Мане оформи крайното 4:1, след като изненада вратаря на Уест Хем и с доста силен шут изпрати топката в мрежата.

Резултати от Висшата лига:

Лестър - Стоук Сити 1:1

Автогол спаси Лестър от домакинска загуба от Стоук (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха при равенство 1:1

Борнемут - Нюкасъл 2:2

Брайтън - Суонзи 4:1

Бърнли - Саутхемптън 1:1

Уест Бромич - Хъдърсфийлд 1:2

След този успех Ливърпул вече е втори с актив от 57 точки, докато вторият Манчестър Юнайтед е с 56 и мач по-малко. Уест Хем пък е на 13-ото място с 30 пункта.