Въпреки множеството кадрови проблеми, Ливърпул разби Лестър с 3:0 у дома. Двубоят бе от 9-ия кръг на Висшата лига. Джони Еванс откри резултата на "Анфийлд" в 21-ата минута, поразявайки собствената си врата. В 41-ата минута Диого Жота удвои, а крайният резултат оформи Роберто Фирмино в 86-ата минута.

Така мърсисайдци събраха 20 точки и се изравниха с Тотнъм на върха във Висшата лига. "Лисиците" остават трети с 18 пункта.

"Червените" бяха с куп проблеми в защита, а освен това Юрген Клоп не можеше да разчита на Джордан Хендерсън и Мохамед Салах.

Снимка 506483

Домакините започнаха силно мача. Във 2-ата минута Мане засече с глава центриране на Милнър от корнер, но топката мина покрай вратата. Седем минути след това Джоунс нанесе силен удар, който Шмайхел изби.

Ливърпул поведе в 21-ата минута. Тогава Джони Еванс опита по странен начин с тила си да отиграе топката след центриране от корнер и порази собствената си врата за 1:0.

Още в следващата минута мърсисайдци за втори път пратиха топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради нарушение на Жота.

В 23-тата минута Лестър стигна до първата си чиста възможност. Варди и Барнс комбинираха добре, но в решителния момент последният не успя да стреля точно и от няколко метра прати топката встрани от далечната греда.

Снимка 506481

В 41-вата минута Ливърпул организира поредно добро нападение. Къртис Джоунс разтегли много добре от десния към левия фланг, където Анди Робъртсън овладя, преодоля с лекота Олбрайтън и центрира. Жота се придвижи по прекрасен начин и засече с глава за 2:0.

Секунди по-късно Алисон изби коварен удар на Тилеманс. Пет минути след началото на второто полувреме пореден играч получи контузия. Наби Кейта бе заменен от Неко Уилямс.

Мърсисайдци обаче продължиха да играят много по-добре от съперника си. В 55-ата минута удар на Сане от малък ъгъл бе блокиран. Последва добавка на Жота, но Фукс изби от голлинията.

Лийдс и Арсенал не се победиха - 0:0

Арсенал измъкна точка от визитата си на Лийдс

"Топчиите" играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко

В 77-ата минута удар на Фирмино от малък ъгъл рикошира в гредата. Олбрайтън изчисти от голлинията. Последва добавка на Мане, Шмайхел спаси, а топката отново срещна гредата.

Все пак "червените" стигнаха до трети гол в 86-ата минута. Тогава Милнър центрира от корнер, а Фирмино с глава прати топката във вратата.