Отборът на Ливърпул записа класическа победа над Саутхемптън с 3:0 в мач от 12-ия кръг на първенството във Висшата лига.

Арсенал подчини Тотнъм с 2:0

Арсенал разплака половин Северен Лондон след бой над Тотнъм на "Емиратс" (ВИДЕО)

Тотално превъзходство имаха "топчиите" в голямото дерби на кръга във Висшата лига

Мохамед Салах се отчете с не с един, а с два гола в днешната среща. Първото си попадение той отбеляза в 31-ата минута, мощният му шут от границата на наказателното поле остави безпомощен вратаря на "светците", а малко преди края на първото полувреме, удвои с прецизен изстрел.

През втората част Филипе Коутиньо направи резултата класически - 3:0.

Така Ливърпул временно се нарежда на 5-ото място, след като измести Арсенал заради по-добра голова разлика. Саутхемптън пък е 14-ти с актив от едва 13 точки.