Отборът на Ливърпул сложи край на "черната" серия, в която бе тима, след голов спектакъл срещу Лестър. Тази вечер "мърсисайдци" победиха с 3:2 "лисиците", след като през седмицата загубиха от същия съперник в мач за Купата на Лигата.

Лестър надви Ливърпул с 2:0 за Купата на Лигата

Лестър сложи край на участието на Ливърпул за Купата на Лигата

"Лисиците" с домакински успех с 2:0

Мачът започна с натиск на Ливърпул и още в 15-ата минута Мохамед Салах откри резултата, а само 8 минути след това, Филипе Коутиньо удвои. Лестър обаче не се предаде и заслужено малко преди края на първата част, Оказаки първа едно попадение.

През второто полувреме Джордан Хендерсън отбеляза 3-ти гол за "мърсисайдци", но "лисиците" отново достигнаха до попадение чрез Джейми Варди в 69-ата минута. Силите на шампионите от сезон 2015/16 обаче не достигнаха за нещо повече и Ливърпул се поздрави с трите точки.