Ливърпул продължава с преследването на рекорди в английската Висша лига. Шампионите победиха Брайтън като гост с 3:1 и възстановиха 23-е точки аванс пред Манчестър Сити четири кръга преди края.

Новите шампионите започнаха много агресивно, а опитите на "чайките" да изнасят топката с много подавания се оказа лесна плячка за преса на Ливърпул.

Още в четвъртата минута Фирмино стреля опасно от границата на наказателното поле и топката мина близо до гредата. В шестата минута Райън подаде към Прьопер на границата на наказателното поле. Халфът на Брайтън не беше наясно какво да направи с топката и я предаде на Кейта, който веднага намери по земя Салах. Египтянинът завърши хладнокръвно за 0:1.

Само две минути след това Кейта отново отне топката, след което топката бързо премина през Фирмино и Салах, който я остави на границата на наказателното поле за Хендерсън. Капитанът отправи страхотен изстрел, с който удвои - 0:2.

В 26-ата минута Тросар се разписа, но попадението правилно бе отменено заради засада. Малко след това и Алисон трябваше да се намесва с вещина след удар на Мопе отблизо.

Подобрението в играта на Брайтън даде резултата в 45-ата минута, когато Леандро Тросар засече много добре от ждроб центриране на Лампти отдясно -1:2.

Снимка 487317

На почивката Анди Робъртсън замени Неко Уилямс, който получи жълт картон към края на първата част.

В 61-вата минута Брайтън пропусна много добра възможност да изравни резултата. Центриране на Прьопер стигна на далечната греда до Бърн, който обаче не успя да насочи топката към опразнения ъгъл. Кълбото щеше да излезе в аут, но Вайналдум не рискува и изчисти напред.

В игра за Ливърпул се появиха Мане и Фабиньо, които замениха Окслейд-Чембърлейн и Кейта.

В 76-ата минута Салах отбеляза тртото попадение за Ливърпул след центриране на Анди Робъртсън - 1:3. В 84-ата минута Тросар получи топката сам пред Алисон, но не можа да уцели вратата с удар от въздуха.

В добавеното време Садио Мане за малко не вкара с техничен прехвърлящ удар отляво. Веднага след това Мат Райън сбърка, но се реваншира веднага и лиши Салах от хеттрик. В последната атака от мача Салах сам не можа да отбележи с глава отблизо.

Снимка 487316

Брайтън: Райън, Лампти, Уебстър, Дънк, Бърн, Прьопер, Мак Алистър, Стивънс, Грос, Тросар, Мопе

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Уилямс, Окслейд-Чембърлейн, Хендерсън, Вайналдум, Кейта, Салах, Фирмино

Така шампионът Ливърпул вече има 92 точки и може да завърши на теория с рекордните 104 точки. Брайтън е на 15-о място с относително комфортните 36 точки. Астън Вила и Борнемут са на 9 точки, но имат и по мач по-малко.