Ливърпул разби Наполи с 5:0 в контролна среща, играна в Дъблин. Дебют за "мърсисайдци" направи вратарят Алисон Бекер, който се отчете със "суха" мрежа.

Двубоят не предложи никаква интрига, тъй като английският тим имаше тотално превъзходство над водения от Карло Анчелоти отбор.

Снимка 371918

Още в 4-ата минута Ливърпул излезе напред в резултата. Разписа се Джеймс Милнър, който стреля в левия ъгъл на вратата. Пет минути по-късно Жоржиньо Вайналдум удвои резултата с глава.

В 26-ата минута Алисон спаси опасен удар на Инсинье. До края на полувремето по един гол на двата отбора бе отменен.

Снимка 371916

В 58-ата минута Мохамед Салах направи резултата класически с техничен удар в наказателното поле. В 73-ата минута Даниел Стъридж също успя да се разпише.

Крайното 5:0 оформи Алберто Морено пет минути по-късно.