Ливърпул постигна очаквана победа срещу Уест Хем в отложен мач от Висшата лига.

Битката на "Лондон Стейдиъм" завърши при резултат 0:2.

Точни за успеха на мърсисайдци бяха Мохамед Салах и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Юрген Клоп: Мане няма да играе в следващите три мача

Сенегалецът се контузи при гостуването на Уулвърхемптън

Ливърпул постигна 15-а поредна победа във Висшата лига и убийственият аванс от 19 точки пред втория в таблицата Манчестър Сити вече е факт.

Манчестър Юнайтед пречупи Сити като гост, Матич извървя целия път от неочакван герой до истински дявол

Минимален успех за гостите, но "гражданите" са на финал

"Червените" продължават похода си към титлата и дори липсата на Садио Мане не успява да се отрази негативно на тима.

Лондончани бяха единственият тим, който играчите на Юрген Клоп не бяха побеждавали до момента през сезона.

Снимка 438053

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът бе открит след 35 минути игра, когато фаул в наказателното поле доведе до изпълнение на дузпа в полза на мърсисайдци.

Зад топката на бялата точка застана Мохамед Салах, който не сгреши, давайки предимство на отбора си в момент от мача, който беше изключително важен, от психологическа гледна точка.

Снимка 464102

В 52-ата минута Окслейд-Чембърлейн получи шанс и за щастие на мениджъра Клоп се възползва оптимално, покачвайки на 0:2.

Този гол до голяма степен пречупи домакините, които намалиха драстично усилията си в предни позиции.

Жоржиньо Вайналдум не бърза да подписва нов договор с Ливърпул

Халфът е съсредоточен върху изявите си на терена

Нова промяна в резултата нямаше, което гарантира успеха на "белите", в този мач, гости в столицата.

Ливърпул е без загуба в шампионата в сряда от 2012 година, записвайки 16 победи и 6 равенства в 22 мача, играни в този момент.

Снимка 464100

Най-същественото от всичко, разбира се, са 19-те точки преднина пред Манчестър Сити, 14 кръга преди финала на надпреварата в английската Висша лига.