Ливърпул не успя да се справи със съпротивата на госта си Болтън и ще трябва да играе допълнителен мач срещу съперника си в 4-ия кръг на ФА Къп.

Двубоят на "Анфийлд" завърши така, както и започна - при резултат 0:0, като учудващо или не, но гостите са тимът, който може да съжалява повече за това.

Голямото внимание на терена бе насочено към тарана на Болтън - 37-годишния Емил Хески, за когото Ливърпул съвсем не е непознат състав, а дори напротив - буди известно количество спомени.

Нападателят си заслужи напълно всяка минутка на терена тази вечер, като по традиция бе истинска заплаха в предни позиции, печелейки всяка висока топка и първо отиграване срещу бранителите на съперника.

Не Хески, обаче, а Дийн Мокси бе този, който можеше да стигне първи до гол на "Анфийлд", но опитният състезател на гостите пропусна да се разпише от повече от изгодна ситуация след половин час игра.

На почивката Брендън Роджърс прецени, че има нужда от свежи сили в нападение и включи в игра Лазар Маркович, който му се отблагодари с няколко опита за изстрели от средна и далечна дистанция, но поне на първо време не успяваше да открие резултата.

В 53-ата минута дойде и първата реална опасност пред вратата на Уондърърс, но пасът на Коутиньо, последван от изстрел на Стърлинг не доведоха до гола, който със сигурност щеше да се понрави на Роджърс.

Три минути по-късно Хески приключи участието си в срещата, като при смяната си прие овациите не само на феновете на гостите, но и от целия стадион, като благодари с усмивка.

30-ина минути преди края друго популярно име от близкото минало - Ейдур Гудьонсен пропусна да изведе Болтън напред, след като се разконцентрира в последния момент и не успя да намери очертанията на вратата със своя пореден силен шут по посока Миньоле.

Малко преди края Джордън Хендерсън се оказа на върха на една от атаките на домакините и след съприкосновение със съперников бранител се просна в наказателното поле, очаквайки дузпа, но сигнал така и не последва.

Така мачът завърши без гол и двата тима ще трябва да определят победителя в реванша от тази фаза на надпреварата.