Ливърпул загуби у дома срещу Аталанта с 0:2 в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Само преди 3 седмици "мъсисайдци" спечелиха гостуването си в Бергамо с 5:0. В първите 3 двубоя в групата Ливърпул нямаше допуснат гол.

Мачът започна при равностойна игра. Малкото добри ситуации се появиха пред вратата на домакините, които в първия половин час така и не можаха да осъществят добра атака.

В 36-ата минута Иличич падна в наказателното поле за дузпа, но се оказа, че е симулирал перфектно. Едва в 44-ата минута се появи добра ситуация пред Мохамед Салах, който стреля над вратата.

След почивката лекото предимство за гостите продължи и Юрген Клоп реши да направи 4 смени едновременно. Точно преди тях Аталанта поведе.

Снимка 506948

В 60-ата минута Папо Гомес подаде прострелно пред вратата и Иличич засече топката във врата на Ливърпул за 0:1. Юрген Клоп направи смените, които беше подготвил преди попадението. В игра влязоха Фирмино, Анди Робъртсън, Диего Жота и Фабиньо. Беше изваден Салах, който нямаше сили за цял мач.

4 минути по-късно Папо Гомес центрира отново отляво. Футболист на Аталанта свали топката с глава и Госенс отблизо вкара с глава за 0:2.

"Червените" се активизираха, но защитата на "бергамаските" действаше много точно и хладнокръвно. В края на срещата се оказа, че домакините са направили повече смени, отколкото са ударите им към врата на Аталанта.

Стартови състави:

Ливърпул: Алисон, Неко Уилямс, Рис Уилямс, Матип, Цимикас, Милнър, Вайналдум, Джоунс, Мане, Салах, Ориги.

Аталанта: Голини, Толой, Ромеро, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Песина, Госенс, Гомес, Иличич.

Въпреки загубата Ливърпул остана начело в група "D" с 9 точки. Аякс и Аталанта са с по 7 точки, като двата тима ще играят един срещу друг в последния кръг в Амстердам. Мидтиланд е без точка и като нищо ще завърши така. Датският тим има гостуване на Аталанта и домакинство на Ливърпул.

Следващата седмица "мърсисайдци" ще играят на "Анфийлд" с Аякс.