Юношеският отбор на Литекс спечели турнира "Юлиан Манзаров" в Правец, след като се наложи с 1:0 срещу Барселона финала. Единственото попадение в срещата падна от дузпа в последната минута на първото полувреме, като точен за оранжевите бе Илия Миланов, брат-близнак Георги Миланов, който вече има мачове в мъжкия отбор.

Съставът на Литекс при родените 1992-а година с треньор Евгени Колев е актуалният шампион на страната в тази възраст. Срещата беше много оспорвана, с поделено надмощие, но все пак младите таланти от "оранжевата" академия се наложиха над момчетата на треньора Серхи Бархуан.

В мача за 3-ото място Чавдар (Етрополе) се наложи с 2:1 над връстниците си от Стяуа (Букурещ). Двубоят между Литекс - Барселона бе ръководен от съдията Николай Йорданов. Премиерът Бойко Борисов пристигна на стадиона в края на срещата и награди победителите. Президентът на БФС Борислав Михайлов и министърът на спорта Свилен Нейков изгледаха целия двубои.