Отборът на Литекс започна с победа предсезонните контроли, оранжевите записаха престижен успех с 3-2 над 4-ия в Кипър Омония, съобщава официалният сайт на клуба. С хеттрик в проверката блесна нападателят Бьорн Йонсен. Ловчанлии поведоха с неговите попадения до 3-0, а едва след почивката тимът от Никозия успя да намали. Наставникът Красимир Балъков пусна в игра през второто полувреме половин дузина младоци, като по този начин средната възраст в тима падна под 20 години.

Ловчанлии излязоха без националните си състезатели, някои от легионерите, както и възстановяващите се от травми футболисти. В състава на кипърците пък личаха добре познати имена, минали през родната „А" група като Джаксън Менди, Кристовао Рамос и Килиан Шеридан.

Оранжевите ликуваха още в първата минута. С плътен шут от 20-ина метра Бьорн Йонсен оплете топката в мрежата за 0-1. В 26-та минута норвежецът покачи резултата с малко куриозен гол. Той пресира стража Константинос, който изчисти в тялото на нападателя и тя се озова във вратата за 0-2. Малко след това Красимир Станоев опита силата на удара си от далечна дистанция, но коженото кълбо профуча над напречната греда.

В 35-та минута Милчо Ангелов се освободи технично в наказателното поле, но Константинос показа рефлекс и спаси. В самия край на полувремето вратарят на Омония се намеси успешно при добра атака на оранжевите, парирайки шут от близо на младока Александър Георгиев.

Литекс започна мотивирано и след почивката, а в 49-та минута авансът на ловчанлии стана класически след нов гол на Йонсен. Снажният таран получи топката пред пенала и вкара за 0-3. В ответната атака обаче кипърците намалиха с попадение на Рушияс, възползвал се от грешка на Алекс Конов.

В 72-та минути Рушияс завърши хладнокръвно опасна атака за Омония, довеждайки резултата до 2-3. Литекс отвърна с топовен шут на Тонислав Йорданов покрай сглобката на вратата.

В 89-та минута ловчанлии организираха отлична акция, която Реян Даскалов завърши с удар в напречния стълб.

Омония Никозия - Литекс Ловеч 2:3

0-1 Йонсен  (1), 0-2 Йонсен (26), 0-3 Йонсен (49), 1-3 Рушияс (50), 2-3 Рушияс (72)

Омония: Константинос, Деметриу, Винсент, Рамос, Гравенберг, Економидес, Маргаса, Менди, Капеларис, Иван (Рушият, Панайоту, Лобжанидзе, Шембри, Кономис)

Литекс: Баривиера, Стр. Попов, Божиков, Рафа, Горанов, Станоев, Руменов, Десподов, Ал. Георгиев, Ангелов, Йонсен (Конов, Митов, Йорданов, Петров, Даскалов, Здравчев)