Най-ранно играещият ни участник в турнира за Купата на УЕФА днес Литекс победи с класическото 3:0 албанския Беса в първи двубой от втория предварителен кръг за Купата на УЕФА.

Ловчанлии бяха абсолютен господар на терена на стадион "Нико Кавена" през всичките 90 минути за неудоволствие на около 4 хиляди фенове на домакините и можеха да победят и с по-сериозен резултат, ако не проведоха на ходом втората част.

Ивелин Попов откри резултата още в 13-а минута, след като засече подаване на колегата си в нападение Бето да Силва в пеналта. Седем минути по-късно идентична комбинация позволи на младока да отбележи петото си попадение в тазгодишното издание на надпреварата.

В 32-а минута редът бе разменен и центриране на Попов бе оползотворено от Бето, не и без помощта на вратаря на Беса Зендели. Оттук насетне Литекс спря да играе и предпочете да пази сили за двубоя с Вихрен от "А" група през уикенда.

През втората част на терена се появиха Йеленкович, Дуду и Бибишков, но това с нищо не промени ситуацията на терена. Възпитаниците на Ферарио Спасов довършиха на ходом мача и почти сигурно са участник в третия предварителен кръг на турнира.