Литекс завърши 1-1 с Карпати Лвов в първата си контрола на турска земя. Оранжевите определено трябва да съжаляват за изпуснатата победа. Те не успяха да вкарат поне 5 гола, а на два пъти украинците чистеха от голлинията.

Много добрата игра и старание на ловчанлии обаче бяха съпътствани и от невероятен малшанс, след който в половин дузина изгодни ситуации Ванжер, Ваюши, Г.Миланов и Цветанов не намериха пътя към мрежата.

Изравнителното попадение бе дело на Исмаил Иса в 85-та минута след асистенция на Томи Костадинов. Ловчанлии започнаха активно мача и първи можеха да стигната до гол.

В 55-та минута Гладкий се възползва от центриране на Гравец и с глава вкара за 0-1. Ванжер бързо можеше да възстанови равенството след пряк свободен удар, но Мисак се намеси за пореден път успешно.

Литекс не се отказа до последно да търси обрат. В 85-та минута след индивидуална акция и пас на Томи Костадинов, нападателят Иса засече от движение и фиксира крайното 1-1.

Литекс Ловеч – Карпати Лвов 1:1

0-1 Гладкий(55)

1-1 Иса(85)

Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Ил.Миланов, Цветков, Божиков, Йеленкович, Славчев, Г.Миланов, Ваюши, Ванжер, Жуниор( Бодуров, Цветанов, Иса, Хасани, Грозев)

Карпати : Мисак, Ксьонз, Пластун, Бидлевски, Балажиц, Ткачук, Худобяк, Щилич, Кополовец, Лукас, Гладкий ( Кения, Гравец, Милошевич, Жовтюк, Озаркив, Зеньов, Загидулин, Лазарский, Кристобал)