Литекс победи с 4:0 в контролата срещу тунизийския Есперанс в лагера на "оранжевите" в Дубай. Това бе и първи успех за тима през 2008 година.

Moмчил ЦветановРезултатът бе открит едва след час игра от овото попълнение Момчил Цветанов (вляво), който оползотвори подаване на французина Нифлор с глава и отблизо прати топката в мрежата. И двамата влязоха в игра след почивката.

Минута след гола и самият Нифлор след центриране на Генчев направи 2:0. Самият Генчев даде класически аванс за Литекс, а минути преди края френският нападател отбеляза и второто си попадение в мача, оформяйки крайното 4:0.

Преди това ловчанлии имаха категорично предимство, но пропуснаха да открият още през първата част.

Особено активен в пропуските бе друг от новите играчи - Дубала, който дефакто и дебютира за Литекс в проверката.

В самия край на първата част сам срещу вратаря на домакините и Емил Ангелов стреля в аут. Любопитно е, че преди време настоящият наставник на ловчанлии Миодраг Йешич бе треньор именно на Есперанс.

Началото на двубоя пък закъсня с цели 20 минути, тъй като съдийската тройка не пристигна навреме. Българският тим играе без Крум Бибишков и Бето, които преговарят за свой трансфер в Китай.

Литекс: Николов (32- Евгени Александров, 62- Тодор
Тодоров), Канбон, Венков, Пл. Николов, Уелингтом, Манолев, Йеленкович,
Дуду, Емил Ангелов, Попов, Дубала (второ полувреме: Сичеро, Юрас, Генчев, Сандриньо, Скерлев, Нифлор, Янкович, Цветанов, Берберович)

Есперанса (Тунис): Ал Хадауи, Ифа, Фида, Ал Мавив, Жуниор, Ал Хамви, Рикардо, Ал Фризул, Карим, Ал Мандун, Бокур)

Жълти картони: Хамди (Есперанса), Ивелин Попов, Зоран Янкович (Литекс)