Литекс победи с 4:1 като домакин Видима-Раковски в последен мач от 6-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" тотално надиграха съперника и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Домакините поведоха още в 11-ата минута. Автор на гола бе бразилецът Бето.

Златинов центрира технично в наказателното поле на гостите, където навлизащият на скорост нападател я засече с десния крак от няколко метра, кълбото срещна напречната, а после лявата странична греда, след което се спря в мрежата на Видима за 1:0. До края на първото полувреме Литекс изпусна още няколко добри възможности, но нов гол не падна.

Втора част започна много динамично и в рамките на пет минути паднаха три гола. Първо Бето в 50-ата се разписа за 2:0. Три по-късно след удар от около 25 метра на Чалъков, топката рикушира в крака на ловешки защитник, заблуди вратаря Тодоров и спря в мрежата му за 2:1.

В 55-ата Ивелин Попов попари надеждите на Видима за поне точка, след като се разписа за 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Мекиков срещу самия него. В 62-ата домакините стигнаха до нов гол. Сандриньо подаде към Уелингтом, който след самостоятелен рейд стигна до границата на наказателното поле и с хубав шут оформи крайното 4:1.