Новият Литекс започна с класическа победа серията си от предсезонни контроли. В събота сутринта "оранжевите" убедително спечелиха с 3-0 срещу Чавдар Етрополе. В спаринга, който бе от три части по 30 минути, наставникът Христо Стоичков даде възможност за изява на всичките си налични футболисти. Въпреки горещото време те показаха голямо старание, а като цяло проверката премина в динамично темпо.

Още в 6-та минута ловчанлии откриха резултата. Николай Бодуров нацели напречната греда, а при доиграването на ситуацията Гошо Миланов центрира в пенала и новото попълнение Герасим Заков се разписа с глава. Пет минути по-късно домакините покачиха след като юношата Никола Колев напредна и с удар от 20 метра вкара за 2-0. В 38-та минута националът Миланов направи преднината класическа, матирвайки стражът на гостите с красиво воле. В 57-та минута тимът от Етрополе също стигна до отлична възможност, но Илко Пиргов майсторски спаси удара на Етов.

В последната третина Литекс заложи на състав изцяло от младежи и юноши, които продължиха да доминират, но головите положения намаляха. В 80-та минута комбинация между Смирнов и Ваюши завърши с удар на албанеца, но стражът Николов хладнокръвно отрази. Отличен шанс за попадение имаше и Ангел Здравчев, но юношата се засуети и пропусна сам срещу вратаря.

Литекс - Чавдар (Етрополе) 3-0

Голмайстори: 1-0 Заков (6), 2-0 Н. Колев (11), 3-0 Г. Миланов (38)