Литекс победи с убедителното 6:0 Ал Шарджа (ОАЕ) в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Дубай, съобщи радио "Дарик".

Две от попаденията за ловчанлии реализира новото попълнение Бето (10-а и 31-а минута), а Петър Златинов, който му асистира и при двата гола също наказа скромния арабски тим в 17-ата минута.

След почивката Люпко Петрович се довери на различна единайсеторка, която също успя да вкара три попадения на местния тим Ал Шарджа.

В 67-ата минута Крум Бибишков вкара втория си гол с екипа на Литекс в двата мача, в които взе участие. Завърналият се от Португалия нападател получи пас от Слайтер и покачи на 4:0.

Само четири минути по-късно Живко Желев направи 5:0 от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение срещу Станислав Генчев.

Крайното 6:0 оформи бразилецът Уелингтом. Люпко Петрович и футболистите му се завръщат в неделя в България.

Преди тази проверка възпитаниците на Люпко Петрович се справиха с 3:1 над Олимпийския отбор на Узбекистан, направиха престижно 1:1 с Динамо (Киев) и записаха отново 1:1 с Металист (Харков).

ЛИТЕКС, І полувреме: Тодоров, Бандаловски, Николов, Сичеро, Занев, Ив. Попов, Паланков, Офе, Златинов, Родич, Бето

ЛИТЕКС, ІІ полувреме: Господинов, Генчев, Кирилов, Желев, Венков, Манолев, Йеленкович, Р. Попов, Слайтер, Уелингтом, Бибишков