Литекс оглави временното класиране на Северозападната "В" група. Ловчанлии записаха важна победа в Козлодуй и издънка на досегашния лидер Кариана в Кнежа, съобщава сайтът на тима от града на Покрития мост.

Оранжевите спечелиха с 3:0 визитата си край Дунава на Първа атомна, а по същото време прекият им конкурент от село Ерден направи реми 1:1 срещу Мизия.

Така ловчанлии вече са на върха с 38 точки, колкото имат и гара Левски, а с една по-малко е Кариана.

Председател във Висшия съдебен съвет: Литекс ползва емблемата на ЦСКА незаконно

"Това днес не е Вечното дерби"

Иначе момчетата на Живко Желев изпуснаха още по-убедителен успех на старта на пролетния дял.

През първото полувреме нападателят Методи Костов изпусна дузпа за нарушение срещу Коце Генков, два пъти от малкия пеналт пропусна Курдов. Гол на последния пък бе отменен заради спорна засада. След почивката Литекс продължиха да доминират, но се отпушиха чак след 70-ата минута. Тогава резервата Искрен Писаров откри резултата след самостоятелен пробив.

Литекс надви Спартак (Плевен)

Ловчанлии се наложиха с 1:0

В 75-ата минута Георги Какалов покачи след асистенция на Преслав Антонов. Малко преди края Какала затвърди успеха с ново попадение, този път от бялата точка за фаул срещу Писаров.