Литекс победи с 3:0 македонския шампион Работнички (Скопие), в контролна среща, играна на градския стадион в Ловеч. Старши треньорът Станимир Стоилов възнамеряваше да провери състоянието на отбора, в паузата на първенството.

Той даде шанс предимно на играчи, които по - рядко попадат в стартовата единайсеторка. Ловчанлии вкараха и трите си гола още през първото полувреме. Две от тях реализира Ду Бала, а третото бе дело на Крум Бибишков, който се разписа от дузпа.

Бразилецът откри още в 6-та минута. Занев центрира от ляво при фаул, Страхил Попов препрати топката към Ду бала и той вкара първия гол в мача. В 27-та минута, Ду Бала изведе Ангелов в чиста позиция, но последният бе фаулиран от вратаря на гостите Ангеловски и съдията Венцислав Банчев отсъди дузпа.

Крум Бибишков изпрати топката в долния ляв ъгъл и вкара за 2:0 за Литекс. Седем минути по - късно, Ду Бала отбеляза втория си гол в двубоя и направи резултата класически, след невероятна грешка на македонския вратар.

Ловчанлии имаха и други положения за гол, но ги пропиляха. Гостите така и не създадоха чисто положение пред вратата на Литекс. Вместо това, защитниците на Литекс сами можеха да си вкарат автогол.

Първо Пламен Николов, след едно центриране от корнер, изпрати топката в напречната греда на собствената си врата. После и Камбон изпробва рефлекса на вратаря Тодор Тодоров, но последният спаси.

През второто полувреме, двамата треньори Стоилов и Бабунски извършиха доста смени, като товае повлия на играта, така че не се случи нищо интересно.

Най - чистото положение за гол след почивката пропиля 16-годишният бразилец Диего, чийто удар бе избит с мъка от вратаря Ангеловски.

След мача, старши треньорът Станимир Стоилов заяви, че е доволен от проверката, а от играта - само до към 60-та минута на двубоя. Мъри сподели още, че засега не може да намери адекватен заместник на Бертен, който ще пропусне първия мач за купата на УЕФА срещу Астън Вила заради наказание. Бертен получи червен картон в реванша с израелския Апоел.