Втора загуба в контролните си двубои през лятото допусна отборът на Литекс. "Оранжевите" записаха поражение с 2:1 от гръцкия Атромитос, като това бе втори негативен резултат след загубата от Стяуа с 3:0.

Гърците излязоха напред в резултата след гола на Иглесиу в петата минута. Секунди преди края на първата част, Карагунис покачи на 2:0. Вина за второто попадение имаше и вратарят Евгени Александров, който обаче се реваншира за грешката си, като спаси дузпа на Карагунис в средата на втората част.

В самия края на двубоя, Момчил Цветанов бе съборен в другото наказателно поле, получи 11-метров наказателен удар и успя да го реализира за 1:2.

Следващата контрола на Литекс е на 28-и юли в Ловеч, а противник е кипърският Апоел Лимасол.

Литекс: Пиргов, Илия Миланов, Бодуров, Недялков, Божиков, Йеленкович, Цветков, Колев, Галин Иванов, Ваюши, Герасим Заков (Александров, Цветанов, Тинчев, Десподов, Грозев, Борисов, Смирнов).