Днес Миодраг Йешич за втори път ще дебютира начело на Литекс. Ще го стори само година след като не успя да възроди кариерата си в България в ЦСКА. Вторият му престой при "червените" започна с поражение именно от ловчанлии с 0:2, насред „Армията". Тогава водени от Христо Стоичков "оранжевите" взеха скалпа на сърбина след голове на Армандо Ваюши. Този мач беляза престоя на Йешич В Борисовата градина и две седмици по-късно той бе отстранен.   Това е и единственият първи мач на Миодраг у нас, в който той не е измъкнал поне равенство.

Генерала започна кариерата си в България като треньор на Славия преди повече от 10 години. 55-годишният сърбин стартира начело на "белите" с 1:1 с Марек в „Овча купел". Попадението за домакините бе дело на Благо Георгиев и падна четвърт част след началото на второто полувреме. Две седмици след тази среща Славия сензационно би Левски на „Герена" с 2:1. С първия си успех Йешич уволни своя сънародник Славолюб Муслин, който водеше "сините".

При дебюта на специалиста в ЦСКА през 2005-а "червените" победиха трудно в домакинството си на Родопа Смолян с 1:0 след попадение на Евгени Йорданов през първата част. През онзи сезон сърбинът изведе "армейците" до 30-а титла на България. А след това постигна паметни резултати в евротурнирите - 1:0 над Ливърпул на „Анфилд", а след това спечели два пъти със същия резултат и срещу Байер Леверкузен.

Първият престой на Йешич в Литекс бе през сезон 2007/08. Тогава той стартира с нулево равенство с ЦСКА на „Армията".