Нидерландия спечели група 4А в Лигата на нациите и заедно с Хърватия ще играе във финалния плейоф за спечелването на турнира. "Лалетата" Луис ван Гаал бяха подсигурили първата си позиция още преди тазвечерния си мач срещу Белгия, но това не им попречи да стигнат до протоколен минимален успех с 1:0. Единственото попадение отбеляза бранителят на Ливърпул - Вирджил ван Дайк.

Дания - Франция 2:0 в мач от Лигата на нациите

Дания с престижен, но недостатъчен успех над световния шампион

"Дебел" вратар отчая "петлите"

Първата по-интересна ситуация дойде в 14-та минута, след като Кевин де Бройне се възползва от грешка на Бергхаус, даде хубаво подаване на Миши Батшуай, който обаче стреля във вратаря. В 29-та Нидерландия направи хубава атака, след като Дъмфрис бе намерен хубаво в наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата. Две минути по-късно Аксел Витсел получи прехвърлящо подаване, но не успя да осъществи добър контакт с топката и Пасвеер улови спокойно.

Австрия - Хърватия 1:3 в мач от Лигата на нациите.

Хърватия спечели групата си и ще се бори за трофея в Лигата на нациите

"Ватрените" сразиха като гост Австрия с 3:1

В 34-та минута нова грешка на Дъмфрис бе последвана от удар на Тимоти Кастан, който обаче не бе точен. Онана също опита късмета си, три минути по-късно, но и неговият удар бе рутинно спасен от Пасвеер.

Второто полувреме започна с удар на Дензъл Дъмфрис, който премина успоредно на голлинията, но там нямаше човек, който да завърши атаката. В 66-та минута уникална възможност се откри пред Онана, който успя да засече центриране отляво, но Пасвеер демонстрира изумителен рефлекс, за да отрази. В 72-та минуа Бергвайн демонстрира добър дрибъл, но завършващият му удар попадна в обятията на Куртоа. В 73-тата минута Коди Гакпо центрира от корнер, а Върджил ван Дайк се извиси високо във въздуха и не остави никакви шансове след удар с глава нито на защитата, нито за вратаря, за да изведе "лалетата" напред в резултата.

Фарьорски острови - Турция 2:1 в мач от Лигата на нациите

Този път Турция не се спаси от резил

Фарьорски острови постигна една от бележитите си победи

До края Нидерландия имаше възможности да направи победата си и по-изразителна, но нападателите на "оранжевите" сътвориха пропуски.