Световният вицешампион Хърватия спечели своята група 1А в Лигата на нациите. "Шахматистите" триумфираха с 13 точки в крайното подреждане и ще се борят за трофея в надпреварата, когато настане време за финалните плейофи.

Балканците подсигуриха престижното си постижение, печелейки като гости на Австрия с 3:1. Загубата пък доведе до това Бундестимът да изпадне в Дивизия В.

До деветата минута двата тима си размениха по един бърз гол. Лука Модрич даде аванс на "ватрените", а почти веднага паритетът беше възстановен от Бумгартнер. Положителен развой на събитията за Хърватия имаше в заветните 20 минути на международния сблъсък, когато за победата с 3:1 се разписаха опитните Марко Ливая и Деян Ловрен.

Дания - Франция 2:0 в мач от Лигата на нациите