Англия и Германия направиха истинско зрелище в мач от група 3 на Лигата на нациите.

Двата състава завършиха при драматичното 3:3 на "Уембли".

Първо Бундестима поведе с два гола, а "трите лъва" реализираха пълен обрат, но в края гостите изравниха.

Снимка 588895

Източник: EPA/БГНЕС

Така Англия продължава да няма победа от началото на кампанията и от 6 мача има едва 3 точки, намирайки се на дъното в класирането на групата. Германия е със 7 пункта, но на нетипичното за отбора 3-то място в подреждането.

Англия - Германия, 3:3, (Развой на срещата по минути)

Драма на "Уембли"

Първото полувреме бе скучно и не предложи никакви кой знае какви опасности пред двете врати. През втората част обаче зрелището бе пълно.

Всичко започва в 52-ата минута, когато Илкай Гюндоган бе точен от дузпа. За да се стигне до наказателния удар, големият грешник от Ман Юнайтед Хари Магуайър фаулира Мусиала в наказателното поле и реферът беше категоричен.

Снимка 588891

Източник: startphoto.bg

В 66-ата минута Магуайър за кой ли път сгреши и позволи да се стигне до вихрена немска атака, завършила с подаване на Вернер към Хаверц, който овладя перфектно топката и шутира от границата на наказателното поле към горния ляв ъгъл, намирайки помощ и от гредата за 0:2.

Снимка 588889

В 71-ата минута Люк Шоу се разписа след като достигна до перфектно подаване в наказателното поле и изстреля топката зад безпомощния в това положение вратар, за да намали пасива на "трите лъва". Само четири минути по-късно Букайо Сака подаде на Мейсън Маунт, който овладя топката и нанесе страховит удар от ръба на наказателното поле, влетял в левия ъгъл за 2:2.

В 81-ата минута Шлотербек фаулира Белингам и след като съдията сам прегледа ситуацията чрез ВАР, решението му бе категорично - дузпа. Зад бялата точка застана Хари Кейн, който безкомпромисно направи обрата пълен. Радостта на британците обаче траеше кратко.

В 87-ата минута Гнабри стреля по диагонала, Ник Поуп изпусна топката, тя тупна коварно и Хаверц имаше лесната задача да засече и направи 3:3.